Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

trawnik

Artykułów powiązanych z tym tematem: 6

Jak założyć trawnik na przydomowym boisku? – 8. film z nowego sezonu serii „Niech żyje ogród”

Wydeptany trawnik to częsty problem, kiedy w ogrodzie bawią się małe dzieci. Możemy tego uniknąć zakładając trawnik na przydomowych placach zabaw dokładnie tak samo jak na sportowym boisku. Jak to zrobić? O tym w poradniku „Niech żyje ogród”.

Wiosenna pielęgnacja trawnika

Trawnik po zimie zazwyczaj nie wygląda najlepiej. Można jednak wykonać kilka zabiegów, które sprawią, że za kilka tygodni będzie gęsty i zielony. Co zrobić, żeby trawnik był gęsty i zielony?

Pleśń śniegowa na trawniku – biały nalot po zimie

Gdy pod koniec zimy stopnieje śnieg na trawniku możemy zauważyć biały nalot, który z czasem się staje różowy. To pleśń śniegowa. Groźna choroba grzybowa, która zniszczy nasz trawnik, jeśli w porę nie weźmiemy się za jej usunięcie.

Trawa w paski – elegancki trawnik

Wykonywanie pasków na trawniku jest bardzo popularne w Anglii. W Polsce to wciąż rzadkość. Pasy na trawie dodają elegancji i nadają ogrodowi bardzo ciekawy wygląd. Nie wszyscy zdają sobie sprawę że osiągnięcie efektu pasów jest niezwykle proste. Jak to zrobić?

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Trawnik to często oczko w głowie ogrodników. Kosimy raz w tygodniu, nawozimy, robimy różne zabiegi pielęgnacyjne. Jaka musi być nasz złość, gdy pewnego dnia, na naszym zielonym dywanie pojawia się kopiec! Jak przepędzić niechcianego intruza? Przedstawię kilka sposobów, tych bardziej i mniej znanych.

Pielęgnacja trawnika – 7 kroków do gęstego, zielonego dywanu

Dbanie o trawę w ogrodzie nie polega jedynie na jej koszeniu i podlewaniu. Istnieje kilka zabiegów o których powinien pamiętać każdy ogrodnik aby uzyskać w swoim ogrodzie gęsty i soczyście zielony trawnik.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.