Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

szkodniki

Artykułów powiązanych z tym tematem: 7

Jak pozbyć się kotów z ogrodu? Skuteczne odstraszacze

Jak odstraszyć koty z ogrodu? Jest kilka skutecznych sposobów na pozbycie się kota z ogrodu. Oczywiście wszystkie są humanitarne i nie powodują, że zwierzakowi stanie się jakaś krzywda. Po prostu będzie omijał Wasz ogród szerokim łukiem.

Wełnowce na kaktusach – białe kłębki

Czy zauważyliście na swoich kaktusach białe, wełniste kępki? To z pewnością wełnowce. Te szkodniki atakują najczęściej zimą, a wtedy najtrudniej z nimi walczyć.

Jak zwalczać mszyce w ogrodzie? – profilaktyka, preparaty naturalne i chemiczne

Mszyce! Szkodniki, które najczęściej występują w naszych ogrodach. Wysysają soki z roślin, niszczą pąki kwiatowe, powodują, że nasze ulubione rośliny nie wyglądają atrakcyjnie. Lepka spadź, którą pozostawiają na pędach tworzy doskonałe warunki do rozwoju grzybów. Na szczęście mszyc można w łatwy sposób się pozbyć. 

Ochojnik świerkowy – opryski wczesną wiosną

Czasem widzimy na świerkowych gałęziach dziwne zielone narośla przypominające wyglądem szyszki. O tym, że nie są to szyszki przekonujemy się, gdy taka gałąź zaczyna żółknąć i usychać. Co to takiego? To galasy ochojnika świerkowo – modrzewiowego.

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Trawnik to często oczko w głowie ogrodników. Kosimy raz w tygodniu, nawozimy, robimy różne zabiegi pielęgnacyjne. Jaka musi być nasz złość, gdy pewnego dnia, na naszym zielonym dywanie pojawia się kopiec! Jak przepędzić niechcianego intruza? Przedstawię kilka sposobów, tych bardziej i mniej znanych.

Żółknące iglaki – jak zwalczyć przędziorki?

Dbamy o nasze rośliny, nawozimy, podlewamy, opryskujemy je preparatami przeciwko chorobom grzybowym i uniwersalnymi preparatami przeciwko szkodnikom, a tu nagle któraś z nich zaczyna żółknąć, brązowieć, aż w końcu zamiera. Może to być oznaka żerowania przędziorków. Na co zwrócić uwagę i jak z nimi walczyć?

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

Mięczaki te na pewno dały się we znaki każdemu ogrodnikowi. Ślimaki szybko się rozmnażają i zjadają liście naszych ukochanych roślinek. Jak z nimi walczyć? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, zarówno delikatnych jak i tych bardziej drastycznych.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.