Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

storczyki

Artykułów powiązanych z tym tematem: 6

Jak podlewać storczyki? – 12. film z nowego sezonu serii „Niech żyje ogród”

Podlewanie storczyków to najważniejsza czynność związana z pielęgnacją tych roślin, gdyż różni się od podlewania innych roślin doniczkowych. Źle podlewany storczyk, po kilku tygodniach może się nadawać tylko do wyrzucenia. Podlewanie nie jest trudne, wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach. Jak podlewać storczyki? Dowiecie się tego z poradnika „Niech żyje ogród”.

Przesadzanie storczyków – kiedy i jak?

Storczyki – ich przesadzenie jest na prawdę bardzo łatwe, a mimo to wiele osób boi się to robić, gdyż istnieje takie przekonanie, że storczyki to bardzo trudne w uprawie rośliny. Nie bójmy się ich! Jeśli przeczytamy kilka wskazówek to i z przesadzeniem sobie poradzimy.

Wystawa i kiermasz storczyków 2012

Ogromne kolorowe kwiaty lub niewielkie, delikatne i subtelne. Na 5. Wystawie i kiermaszu storczyków zgromadzono niezwykłe okazy o przeróżnych kolorach, kształtach i rozmiarach. 

Zaproszenie na wystawę i kiermasz storczyków

2, 3 i 4 marca odbędzie się 5. wystawa i kiermasz storczyków, na której będzie można obejrzeć wspaniałe i oryginalne okazy orchidei, a także je kupić. Do dyspozycji zwiedzających będą eksperci, którzy będą służyć pomocą w temacie pielęgnacji i uprawy storczyków. 

Ogrodnik Tomek o pielęgnacji storczyków w „Pytaniu na śniadanie” TVP2 [video]

  Więcej informacji o pielęgnacji storczyków można przeczytać tutaj: Phalaenopsis – pierwsze kroki w uprawie storczyków.

Jak pielęgnować storczyka?

Niektórzy uważają, że storczyki są bardzo trudne w uprawie. Nie jest to do końca prawda. Są wprawdzie odmiany, z którymi poradzi sobie tylko specjalista, ale są też takie, które uprawiać może każdy. Do nich należy Phalaenopsis.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.