Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

porady ogrodnicze

Artykułów powiązanych z tym tematem: 34

Jak ekologicznie dbać o oczko wodne wiosną latem, jesienią i zimą?

Ekologiczna metoda pielęgnacji oczka wodnego, stawu kąpielowego, czy też jeziora staje się coraz bardziej popularna. Mam nadzieję, że już wkrótce zapomnimy o środkach chemicznych. Naturalne preparaty do oczyszczania wód są niedrogie, proste w użyciu i łatwo dostępne. 

Jak ekologicznie oczyścić oczko wodne, staw lub jezioro?

Ekologiczne oczyszczanie oczek wodnych, stawów i jezior to skuteczna, niedroga i przede wszystkim bezpieczna dla natury metoda przywracania czystości wodzie. Nie wymaga od nas pracy, gdyż całą robotę wykonują pożyteczne mikroorganizmy. Preparaty bakteryjne są łatwe w stosowaniu i bezpieczne dla środowiska, więc nasz ogród na pewno odwdzięczy się swym pięknem.

Wygraj szkolenie ogrodnicze w konkursie „Zrób to sam” – NADSYŁANIE ZGŁOSZEŃ ZAKOŃCZONE

UWAGA! KONKURS ZAKOŃCZONY! POZNAJ ZWYCIĘZCÓW. Masz pomysł na ciekawą dekorację ogrodową? Zrobiłeś w ogrodzie piękną aranżację? Wymyśliłeś narzędzie, które ułatwia pracę ogrodnikom? Podziel się swoim pomysłem i zgłoś się do naszego konkursu! 

Udało się! Mój blog znalazł się w drugim etapie plebiscytu Blog Roku 2011

Moi drodzy ogrodnikTomek.pl znalazł się w finałowej dziesiątce plebiscytu Blog Roku 2011 w kategorii „Moje zainteresowania i pasje” zajmując 6. miejsce z 801 blogów. 

Zimowity – kwiaty kwitnące jesienią

Zimowity jesienne to jedne z nielicznych roślin cebulowych, które kwitną jesienią.

Jak wybrać najlepszy rozdrabniacz do gałęzi?

Są przydatne w ogrodzie przez cały rok, ułatwiają nam pracę i pomagają w utrzymaniu porządku na działce. Rozdrabniacze do gałęzi. Do czego się przydają i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Żywotnik zachodni (Tuja) – najpopularniejszy iglak w polskich ogrodach

Żywotniki zachodnie (Thuja occidentalis), nazywane potocznie tujami to zdecydowanie najpopularniejsze rośliny iglaste w polskich ogrodach. Większość osób które mają kawałek działki jako pierwsze sadzą właśnie tuje i sieją trawnik.

Wertykulacja – połowa sukcesu przy pielęgnacji trawnika

Wertykulacja to jeden z najważniejszych zabiegów, jakie powinniśmy wykonywać na naszych trawnikach. Wiele osób nie wie o tym, że trzeba go przeprowadzać raz w roku: wiosną lub jesienią. Jak się do tego zabrać i na co należy zwrócić uwagę?

Dalie – bogactwo kształtów i barw

Dalie, zwane inaczej georginiami, zachwycają ogrodników mnóstwem kolorów i kształtów. Są to jedne z najbardziej różnorodnych kwiatów. Mają dziesiątki kolorów i kształtów oraz różne wysokości od 20cm do 150cm. Dalie wymagają stanowiska słonecznego. Będą też rosły w półcieniu, ale kwitnienie będzie mniej obfite. Dalie nie lubią stojącej wody dlatego podłoże powinno być przepuszczalne. W przeciwnym […]

Podkłady kolejowe w ogrodzie – najładniejsze aranżacje

Wykorzystanie starych podkładów kolejowych w ogrodzie to doskonały pomysł na uatrakcyjnienie naszych ogrodów. Jak je wykorzystać i o czym należy pamiętać?

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.