Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

pomysł na ogród

Artykułów powiązanych z tym tematem: 10

20. Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to życie” 2012

W tym roku wystawa ogrodnicza „Zieleń to życie” odbyła się po raz dwudziesty. Oczywiście nie mogło mnie tam zabraknąć. Hasło tegorocznej wystawy to „Skarby ogrodów”. Przewijało się ono podczas konferencji, pokazów i warsztatów. W trzech halach Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie zgromadziło się aż 300 wystawców z 12 krajów. 

Lustro – pomysł na powiększenie ogrodu

Jest to pomysł nietypowy i dosyć odważny, ale warto zaryzykować i zamontować lustro w swoim ogrodzie. Ja również dałem się przekonać ciekawym fotografiom z wielu ogrodów, gdzie lustro jest wspaniałą ozdobą. Wiosną zaczynam montaż.

Japoński klejnot – niewielki ogród w stylu japońskim

Ogród znajdujący się w wiejskiej posiadłości Chilterns w południowo-wschodniej Anglii to przykład niewielkiego ogrodu w stylu japońskim. Zaprojektowany został  przez pracownię Acres Wild

Ogród z półkolistym stawem

‚Ogród z półkolistym stawem’ powstał w południowej Anglii w South Downs. Zaprojektowała go pracownia Acres Wild (www.acreswild.co.uk).  W ogrodzie tym zdecydowanie najważniejszy jest staw.

Chryzantema – jesienny kwiat

Chryzantemy kojarzą się wszystkim przede wszystkim z cmentarzem. Jest to jednak kwiat, który jesienią może pięknie ozdobić nasz ogród. Za oknem szarówka, pada deszcz, a na rabacie kolorowe kule.

Podkłady kolejowe w ogrodzie – najładniejsze aranżacje

Wykorzystanie starych podkładów kolejowych w ogrodzie to doskonały pomysł na uatrakcyjnienie naszych ogrodów. Jak je wykorzystać i o czym należy pamiętać?

Uprawa wrzosów i wrzośców

Wrzosy i wrzośce kojarzą się większości osób z jesienią, gdyż wtedy właśnie kwitnie najwięcej odmian. Jednak zakładając wrzosowisko możemy tak dobrać odmiany, aby od wczesnej wiosny do późnej jesieni cieszyć się kolorowymi kwiatami.

19. Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to życie” 2011

19. wystawa „Zieleń to życie”, która odbyła się w dniach 26-28 sierpnia 2011 to wydarzenie, na które ogrodnicy czekali już od wiosny, dlatego nie mogło tam zabraknąć także ekipy Ogrodnika Tomka. Każdy mógł tam zobaczyć mnóstwo ciekawych aranżacji, poznać nowości roślinne oraz obejrzeć nowe produkty.

Gabiony – kamienne klocki w ogrodzie

Początkowo były wykorzystywane do budowy konstrukcji oporowych umacniających skarpy, brzegi rzek, nasypy drogowe i kolejowe. W ostatnich latach coraz częściej są stosowane jako elementy ozdobne w aranżacjach miejskich, a także w przydomowych ogrodach.

Jak zwabić motyle do ogrodu?

Każdy ogrodnik chciałby, aby jego ogród tętnił życiem. Przyjemnie jest posłuchać śpiewu ptaków, podglądać pracowite pszczoły, a także robić zdjęcia kolorowym motylom. Motyle bardzo łatwo zwabić do naszego ogrodu. Jak to zrobić?

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.