Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

podlewanie

Artykułów powiązanych z tym tematem: 10

Ogrodnik Tomek o tym jak przedłużyć trwałość choinki w Pytaniu na śniadanie TVP2 [video]

Co zrobić aby choinka dłużej stała? Jakie są sposoby na to żeby nie zgubiła igieł tuż po świętach? Rozmawialiśmy o tym w Pytaniu na śniadanie w TVP2.

Automatyczne nawadnianie sterowane smartfonem

Sterowanie systemem automatycznego nawadniania ze swojego smartfona? Już wkrótce będzie to możliwe. Firma produkująca to cudo właśnie przygotowuje się do masowej produkcji i mam nadzieję, że będę miał okazję je przetestować.

Sianie nasion kwiatów jednorocznych

Wysiew nasion kwiatów jednorocznych to na prawdę nic trudnego. Kilka ważnych wskazówek i każdy sobie poradzi, więc może w tym roku zastąpcie kupione sadzonki roślinami z własnej uprawy?

Hydroponika – uprawa roślin bez ziemi – dla alergików

Ostatnio bardzo zaciekawił mnie temat hydroponiki, czyli uprawy roślin bez ziemi. Jest szczególnie polecana dla alergików. Jak to możliwe? Ziemia jest zastąpiona specjalnym substratem. Ta nowa metoda ma wiele zalet.

Jak właściwie podlewać rośliny? System nawadniania kropelkowego Blumat

Podlewanie roślin… wydawałoby się, że to prosta czynność. Czy na pewno? Czasem zapominamy o podlewaniu przesuszając korzenie lub podlewamy za dużo powodując gnicie korzeni. Skąd mamy wiedzieć kiedy roślina potrzebuje podlania? Pomocny jest nam w tym system automatycznego podlewania kropelkowego Tropf Blumat, który miałem przyjemność testować.

Ogrodnik Tomek o pielęgnacji storczyków w „Pytaniu na śniadanie” TVP2 [video]

  Więcej informacji o pielęgnacji storczyków można przeczytać tutaj: Phalaenopsis – pierwsze kroki w uprawie storczyków.

Dozownik do podlewania roślin doniczkowych w kształcie pingwina

Dozowniki do podlewania roślin doniczkowych… jest ich dużo do wyboru. Kule na patyku, nakrętki na butelki. Mi przypadł do gustu dosyć nietypowy, bo w kształcie ptaka. Nie wygląda on jednak kiczowato i może być prawdziwą ozdobą w doniczce.

Jak przedłużyć trwałość choinki?

Igły zbyt szybko jej opadają, ma brzydki kolor, usycha, ma wiotkie gałęzie. Takie problemy dotyczące choinki możemy mieć co roku przed wigilią. Decydując się na zakup ciętej, naturalnej choinki musimy pamiętać o jej właściwej pielęgnacji, aby była piękna przez całe święta i jeszcze długo po nich.

Pielęgnacja trawnika – 7 kroków do gęstego, zielonego dywanu

Dbanie o trawę w ogrodzie nie polega jedynie na jej koszeniu i podlewaniu. Istnieje kilka zabiegów o których powinien pamiętać każdy ogrodnik aby uzyskać w swoim ogrodzie gęsty i soczyście zielony trawnik.

Kiedy i jak często podlewać ogród?

Wydawałoby się, że podlewanie ogrodu to prosta czynność, nad którą nie ma co się zastanawiać. Jednak nawet przy dostarczaniu wody naszym roślinom trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, gdyż nieprawidłowym podlewaniem można wyrządzić szkodę w naszych ogrodach.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.