Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

pielęgnacja

Artykułów powiązanych z tym tematem: 6

Przycinanie hortensji – jak i kiedy?

Wiosna to czas kiedy przycinamy mnóstwo krzewów i drzew w ogrodzie. Czy przycinać hortensje? Jak i kiedy? To zależy od odmiany. Często ogrodnicy zapominają, który gatunek należy przyciąć, a który nie i wcale tego nie robią.

Najładniejsze ogrody: Las pełen hortensji, czyli Michinoku Garden

Hortensje w lesie? Nie to chyba nie możliwe… to pewnie fotomontaż. Czy na pewno? Czy ogród z tysiącami różowych i niebieskich kwiatów pośród drzew istnieje?

Wygraj pielęgnację ogrodu w konkursie „Zielona Warszawa”

Uchwyć piękno zielonej stolicy. Projekt Zieleń – Pracownia Sztuki Ogrodniczej oraz serwis ogrodnikTomek.pl ogłaszają konkurs fotograficzny „Zielona Warszawa”. Do wygrania osobista opieka ogrodnika Tomka nad Twoim ogrodem oraz nagrody książkowe.

Ogrodnik Tomek o pielęgnacji storczyków w „Pytaniu na śniadanie” TVP2 [video]

  Więcej informacji o pielęgnacji storczyków można przeczytać tutaj: Phalaenopsis – pierwsze kroki w uprawie storczyków.

Choinka w donicy, czy cięta?

Decydując się na zakup choinki żywej a nie sztucznej stajemy przed dokonaniem kolejnego wyboru: drzewko cięte czy w doniczce? Jeśli zdecydujemy się na doniczkową musimy pamiętać o kilku zasadach.

Poinsecja – uprawa gwiazdy betlejemskiej

Wilczomlecz piękny czyli poinsecja zwana potocznie gwiazdą betlejemską to kwiat doniczkowy, który kojarzy się wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia. Właśnie w grudniu rozkwita pięknymi czerwonymi kwiatami dekorując stoły wigilijne i stroiki. Od niedawna w sklepach możemy dostać również inne kolory tego kwiatu.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.