Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

phalaenopsis

Artykułów powiązanych z tym tematem: 5

Jak podlewać storczyki? – 12. film z nowego sezonu serii „Niech żyje ogród”

Podlewanie storczyków to najważniejsza czynność związana z pielęgnacją tych roślin, gdyż różni się od podlewania innych roślin doniczkowych. Źle podlewany storczyk, po kilku tygodniach może się nadawać tylko do wyrzucenia. Podlewanie nie jest trudne, wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach. Jak podlewać storczyki? Dowiecie się tego z poradnika „Niech żyje ogród”.

Co zrobić, gdy storczyk przekwitnie?

Storczyki z rodziny Phalaenopsis, to najpopularniejsze storczyki w naszych domach. Są łatwo dostępne i pięknie kwitną, dlatego bardzo często otrzymujemy je w prezencie lub sami wręczamy. Kwitną długo, ale w końcu przestają i wtedy nie wiemy co dalej zrobić z przekwitniętym kwiatem. Co zrobić ze storczykiem po przekwitnięciu?

Dlaczego storczyk nie kwitnie?

Co zrobić, żeby storczyk zakwitł? Storczyki to zdecydowanie najmodniejsze od kilkunastu lat kwiaty domowe. Wciąż dostajemy je w prezencie, ale nie zawsze wiemy jak się nimi zajmować. Właściwa pielęgnacja to podstwa obfitego kwitnienia.

Jak podlewać storczyki?

Podlewanie storczyków to najważniejsza czynność związana z pielęgnacją tych roślin, gdyż różni się od podlewania innych roślin doniczkowych. Źle podlewany storczyk, po kilku tygodniach może się nadawać tylko do wyrzucenia. Podlewanie nie jest trudne, wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach.

Przesadzanie storczyków – kiedy i jak?

Storczyki – ich przesadzenie jest na prawdę bardzo łatwe, a mimo to wiele osób boi się to robić, gdyż istnieje takie przekonanie, że storczyki to bardzo trudne w uprawie rośliny. Nie bójmy się ich! Jeśli przeczytamy kilka wskazówek to i z przesadzeniem sobie poradzimy.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.