Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

nawozy

Artykułów powiązanych z tym tematem: 7

Sadzenie i pielęgnacja roślin balkonowych. #4 film z serii „Niech żyje ogród!”.

Co roku w maju zaczyna się balkonowe szaleństwo. Pelargonie, petunie, surfinie, lobelie, aksamitki. Każdy chciałby mieć je wszystkie, żeby jego balkon był najpiękniejszy. Jak wybrać odpowiednią doniczkę? Na co zwrócić uwagę podczas sadzenia roślin? Jak pielęgnować rośliny? O tym wszystkim już teraz!

Jak założyć warzywnik? #2 film z serii „Niech żyje ogród!”

Posiadanie własnego warzywnika w ogrodzie ma zdecydowanie same zalety. W każdej chwili możemy sięgnąć po pomidora, który rośnie za oknem, zjeść marchewkę podczas spaceru po ogrodzie. Wiemy co jemy, a dodatkowo mam wielką przyjemność z samodzielnej uprawy. Czy zakładanie warzywnika jest trudne? Nie aż tak jakby mogło się to wydawać.

Najbardziej kreatywny ogród w Polsce

Wybrałem najbardziej kreatywny ogród w Polsce! Jest on wyjątkowy, królują w nim piękne rośliny, a właścicielka tworzy w nim niesamowite dzieła. 

Nawożenie roślin i wzbogacanie gleby jednym preparatem – Florovit Pro Natura

Nawożenie organiczne roślin obornikiem, czy kompostem jest czynnością, którą warto przeprowadzić w ogrodzie dla zapewnienia roślinom idealnych warunków do wzrostu.

Jesienne nawożenie roślin i trawnika

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale rośliny nawozi się nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią. Jest to bardzo ważne, aby rośliny dobrze przygotowały się do zimy. Nawozimy trawniki, iglaki, drzewa i krzewy liściaste, byliny. 

Wzbogacanie gleby ekologicznym preparatem Humus Active

Czy to możliwe, że w jednym litrze płynu może znaleźć się tyle samo kwasów humusowych i pozytywnych mikroorganizmów, co w tonie obornika? Tak, potwierdzają to specjalistyczne badania, certyfikaty Unijne i jego użytkownicy.

Szczepionka mikoryzowa = lepsza kondycja roślin

Stały się popularne dopiero kilka lat temu i nie wszyscy jeszcze o nich słyszeli: szczepionki mikoryzowe . Są doskonałym sposobem na poprawienie kondycji naszych roślin. Warto je zastosować, gdyż robi się to tylko raz na całe życie rośliny.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.