Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

najpiękniejsze ogrody

Artykułów powiązanych z tym tematem: 10

Znajdę najładniejszy balkon i ogród w Polsce! [konkurs]

Jak wygrać zestaw produktów do ogrodu i jeszcze pokazać swój ogród lub balkon tysiącom czytelników? To bardzo proste! Wystarczy wziąć udział w konkursie.

Park w Żelazowej Woli – wyjątkowy ogród przy dworku Chopina

Żelazową Wolę znają wszyscy, gdyż o miejscu urodzenia Fryderyka Chopina uczono nas już w szkole podstawowej. Prze wiele lat park był zaniedbany, ale w 2010 roku został zrewaloryzowany. Ostatnio postanowiliśmy się tam wybrać i sprawdzić, czy park w Żelazowej Woli jest rzeczywiście jednym z najpiękniejszych parków w Polsce.

Ogród Sanssouci w Poczdamie – nasza fotorelacja

Ogród Sanssouci w Poczdamie to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie w jakich byłem. Okazałe pałace, altany, fontanny, rzeźby, niesamowite widoki, piękne rośliny. Niemieckie ogrody to prawdziwe dzieła sztuki.

Najładniejsze ogrody: Kawachi Fuji Garden – ogród z wielkimi wisteriami

Ogród japoński z ogromną wisterią, która ma ponad 100 lat! Takie cuda to tylko w Japonii. W tych ogrodach wisterie, czyli inaczej glicynie, grają główną rolę. Jest ich tu mnóstwo odmian w wielu kolorach.

Najładniejsze ogrody: Las pełen hortensji, czyli Michinoku Garden

Hortensje w lesie? Nie to chyba nie możliwe… to pewnie fotomontaż. Czy na pewno? Czy ogród z tysiącami różowych i niebieskich kwiatów pośród drzew istnieje?

Najładniejsze ogrody: Raj na ziemi, czyli Hitsujiyama Park

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda raj? Ja często. Wyobrażałem sobie go jako kwieciste pola rozciągające się aż po horyzont. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem zdjęcia raju z moich wyobrażeń. Gdzie on się znajduje? W Japonii.

Najładniejsze ogrody: Eden – największy kryty ogród botaniczny na świecie

Projekt Eden to najbardziej niezwykły ogród botaniczny na świecie. Znajduje się w nim ponad 18tys. gatunków roślin z całego świata, a wszystko to pod ogromnymi kopułami, które są cechą charakterystyczną ogrodu. Jest to największy kryty ogród na świecie.

Najładniejsze ogrody: Keukenhof Garden – tulipanowy raj

Keukenhof Garden to jeden z tych ogrodów, który każdy ogrodnik powinien chociaż raz zobaczyć. Znajduje się w Holandii – kraju tulipanów, dlatego właśnie tulipany grają w tym ogrodzie główną rolę.

Najładniejsze ogrody: trujący ogród Alnwick

Alnwick Garden to jeden z najbardziej oryginalnych ogrodów na świecie. Znajduje się w północnej Anglii. Swoją niezwykłość zawdzięcza części o nazwie Poison Garden czyli trujący ogród. Dlaczego? Dlatego, że w tym ogrodzie rosną same trujące rośliny.

Najładniejsze ogrody: baśniowe rzeźby ogrodowe Bruno Torfsa

Bruno Torfs to artysta, który w swoim australijskim ogrodzie-parku tworzy niesamowite baśniowe rzeźby inspirowane naturą. Pochodzi z RPA. Artysta podpatrywał rysy twarzy ludzi z całego świata podczas licznych podróży, dlatego postacie przedstawione w jego pracach są tak niesamowite.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.