Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

katalog roślin

Artykułów powiązanych z tym tematem: 26

Nowy katalog roślin 2016 polecany przez Związek Szkółkarzy Polskich

Nowy „Katalog roślin – drzewa, krzewy, byliny” polecany przez Związek Szkółkarzy Polskich, który miał premierę w 2016 roku od kilku miesięcy znajduje się w mojej domowej biblioteczce. Używałem go już wielokrotnie, dlatego przyszła pora na recenzję.

10 najładniejszych pnączy

Pnącza to rośliny, które bardzo lubię, gdyż oprócz swej urody mają wiele praktycznych zalet. Niestety nie widuję ich w ogrodach tak często, jakbym chciał, ale mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu szybko się to zmieni. Co nam w ogóle dają pnącza?

Platan – drzewo ubrane w moro

Pewnie nie raz widzieliście w parku, czy przy ulicy drzewo o bardzo wojskowym wyglądzie. Jego kora pokryta jest łatami identycznymi jak ubrania żołnierzy. Co to za drzewo?

Rośliny kwitnące przez całe lato

Cieszymy się, gdy w ogrodzie zakwitnie nam drzewo, krzew, bylina, czy też roślina jednoroczna. Niestety większość z nich przekwita po kilku tygodniach i na piękne kwiaty musimy czekać kolejny rok. Są jednak rośliny, które kwitną całe lato ciesząc nasze oczy aż do jesieni. Zobaczmy 10 najładniejszych roślin długo kwitnących.

Mahonia pospolita – zimozielony krzew kwitnący na żółto

Krzew o zimozielonych, błyszczących liściach, które są bardzo ozdobne. Swoją największą urodę pokazuje pod koniec kwietnia, gdy obsypuje się pięknymi, złotymi kwiatami. 

Pieris japoński – wiosenny krzew zimozielony

Pieris japoński to zimozielony krzew, który w kwietniu urzeka pięknem swoich kwiatów. Przypominają one kwiaty konwalii majowej, gdyż mają podobny kształt.

Figowiec Bengalski – drzewo z największą koroną na świecie

Czy wiecie, że istnieją na świecie takie drzewa, które mają kilka tysięcy pni? Tak, to nie żarty! Jeden osobnik  kilku tysiącach pni. To figowiec bengalski, czyli banian (banyan).

Oczar – krzew kwitnący zimą

Oczar to niezwykły krzew, gdyż jako jeden z nielicznych kwitnie już pod koniec zimy. Często zdarza się, że kwiaty pojawiają się gdy na ziemi leży jeszcze śnieg. Najpopularniejsza odmiana kwitnie na żółto.

Tamaryszek – krzew o tysiącu różowych kwiatów

Tamaryszek to bardzo oryginalny krzew. Ma niewielkie, prawie niewidoczne liście, i bardzo luźny pokrój. Niektórzy nazywają go miotłą ze względu na liście i gałęzie, które mają nietypowy wygląd. Podczas kwitnienia zachwyca tysiącami drobnych, różowych  kwiatków.

Juka karolińska – ogromne białe kwiaty

Juka karolińska to bylina, która zachwyca przede wszystkim swoimi ogromnymi kwiatami. Są one białe i mogą mieć nawet 2 metry wysokości łącznie z łodygą. Liście tworzą dużą rozetę przy samej ziemi i są one również niezwykle ozdobne.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.