Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

jesień w ogrodzie

Artykułów powiązanych z tym tematem: 10

Jesienne prace w ogrodzie

Nadeszła jesień, czyli okres w którym w ogrodzie jest dużo pracy. Do właśnie jesienią musimy zadbać o nasze rośliny, aby wiosną przebudziły się do życia w doskonałej formie. 

Astry jesienne – marcinki w ogrodzie

Astry to rośliny, które kwitną wiosną, latem, a także jesienią. Właśnie ta ostatnia grupa jest najliczniejsza. Nazywane potocznie marcinkami astry zdobyły uznanie ogrodników ze względu na bujne kwitnienie i bogactwo kolorów.

Grudzień w ogrodzie

Grudzień, zima, biało za oknem, rośliny zimują. Nie robimy nic w ogrodzie i odpoczywamy do wiosny. Bzdura! W ogrodzie zawsze znajdzie się coś do zrobienia, zwłaszcza jeżeli nie wiele zrobiliśmy w listopadzie. Co robimy w grudniu?

Kapusta ozdobna – kolorowa rabatka w grudniu

Kapusta ozdobna – ‚Brassica oleracea’ nie jest jeszcze popularna w polskich ogrodach, ale z roku na rok jest jej coraz więcej. Ze względu na niewielkie wymagania chętnie stosuje się ją na miejskich placach, które zdobi późną jesienią

Listopad w ogrodzie

Śnieg może spaść lada chwila, dlatego listopad to ostatni dzwonek na wykonanie jesiennych prac w ogrodzie. Co musimy zrobić w tym miesiącu?

Jak wybrać najlepszy rozdrabniacz do gałęzi?

Są przydatne w ogrodzie przez cały rok, ułatwiają nam pracę i pomagają w utrzymaniu porządku na działce. Rozdrabniacze do gałęzi. Do czego się przydają i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Październik w ogrodzie

Nie wszyscy jeszcze zabrali się za jesienne porządki. Jeśli nie mieliśmy na nie czasu we wrześniu, to właśnie teraz w październiku jest ostatni moment na wykonanie wielu prac. Przymrozki już niedługo! Co powinniśmy zrobić w ogrodzie w październiku?

Wertykulacja – połowa sukcesu przy pielęgnacji trawnika

Wertykulacja to jeden z najważniejszych zabiegów, jakie powinniśmy wykonywać na naszych trawnikach. Wiele osób nie wie o tym, że trzeba go przeprowadzać raz w roku: wiosną lub jesienią. Jak się do tego zabrać i na co należy zwrócić uwagę?

Wrzesień w ogrodzie

Jesień to pora roku, w której mamy bardzo dużo pracy w naszych ogródkach. Pogoda jest coraz brzydsza, jest zimno, mokro i często nie chce nam się już nic robić w tym roku w ogrodzie. Pamiętajmy jednak, że od naszej jesiennej pracy zależy to w jakiej kondycji będzie nasz ogród wiosną. Jakie prace powinniśmy wykonać we […]

Uprawa wrzosów i wrzośców

Wrzosy i wrzośce kojarzą się większości osób z jesienią, gdyż wtedy właśnie kwitnie najwięcej odmian. Jednak zakładając wrzosowisko możemy tak dobrać odmiany, aby od wczesnej wiosny do późnej jesieni cieszyć się kolorowymi kwiatami.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.