Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

choroby grzybowe

Artykułów powiązanych z tym tematem: 13

Najczęstsze choroby jabłoni – parch jabłoni, brunatna zgnilizna drzew ziarnkowych

Jak skutecznie walczyć z chorobami jabłoni, które są najpopularniejszymi gatunkami drzew owocowych w Polsce? Parch jabłoni i brunatna zgnilizna drzew ziarnkowych to choroby najczęściej atakujące jabłonie. Jak je zwalczyć, czym pryskać, jak zapobiegać?

Choroby róż – mączniak prawdziwy, czarna plamistość, rdza róży, szara pleśń, antraknoza róży, rak róży

Róże to piękne kwiaty, ale niestety czasami atakują je choroby grzybowe. Róże najczęściej chorują w upalne i wilgotne lato. To właśnie taka pogoda sprzyja rozwojowi chorób grzybowych, na które najczęściej chorują nasze rośliny. Dzięki wykonywaniu prostych czynności i przestrzeganiu kilku prostych zasad możemy w dużym stopniu ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób na naszych krzewach.

Jesienne opryski drzew i krzewów

Jesień to czas, kiedy nasze rośliny pomału przestają wyglądać atrakcyjnie i przygotowują się do zimy. Wszechobecna wilgoć powoduje, że choroby grzybowe szybko atakują, zwłaszcza wtedy, gdy nie jest jeszcze bardzo zimno.

Brunatna zgnilizna drzew pestkowych (monilioza)

Jeśli na Twoim drzewie w czasie kwitnienia lub tuż po pojawiają się zaschnięte liście, to najprawdopodobniej znak, że zostało zaatakowane przez brunatną zgniliznę drzew pestkowych. Na szczęście jest to choroba, z którą można sobie łatwo poradzić stosując właściwe opryski. 

Kędzierzawość liści brzoskwini – zwalczanie

Każdy kto ma w ogrodzie brzoskwinie pewnie nie raz zmagał się z tą chorobą grzybową. Kędzierzawość liści brzoskwini potrafi ogołocić z liści i owoców całe drzewo, a gdy zobaczymy pierwsze objawy to na oprysk jest już za późno, gdyż wykonujemy go pod koniec zimy. 

Osutka sosny – zwalczanie

Żółknięcie, brązowienie i opadanie igieł sosny to znak, że mogła ją zaatakować osutka sosnowa. Jedna z groźniejszych chorób grzybowych atakujących sosny. Jeśli zbyt późno zauważymy objawy choroby to może być już za ratunek i drzewo obumrze. Jak rozpoznać chorobę i jak z nią walczyć?

Wiosenne opryski drzew owocowych – nie spóźnijmy się

Wczesna wiosna to okres, w którym powinniśmy pamiętać o opryskach drzew owocowych. Nie wolno o tym zapomnieć, gdyż zbyt późne wykonanie oprysku nic nie da i nie uda nam się ochronić roślin przed chorobami. Jeśli pogoda pozwala to zaczynamy już pod koniec lutego.

Szczepionka mikoryzowa = lepsza kondycja roślin

Stały się popularne dopiero kilka lat temu i nie wszyscy jeszcze o nich słyszeli: szczepionki mikoryzowe . Są doskonałym sposobem na poprawienie kondycji naszych roślin. Warto je zastosować, gdyż robi się to tylko raz na całe życie rośliny.

Uwiąd powojników – usychające liście clematisów

Clematisom usychają liście? Prawdopodobnie zostały zaatakowane przez uwiąd. To groźna choroba i rzadko udaje się roślinie przetrwać. Właściwa pielęgnacja to najlepsza profilaktyka.

Czarna plamistość – groźna choroba róż

Widzieliście kiedyś czarne plamki na liściach swoich róż? Niestety dopadła je czarna plamistość. Moje róże też nie raz były porażone tym grzybem, ale zawsze wychodziły z choroby cało.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.