Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

architektura krajobrazu

Artykułów powiązanych z tym tematem: 13

#8 Krasnale i figurki ogrodowe – 10 koszmarów polskiego ogrodnictwa

Bardzo cenię sobie sztukę w ogrodzie, bo jedna rzeźba potrafi uczynić więcej niż 1000 roślin. Dlatego właśnie bolą mnie oczy, gdy muszę patrzeć na pstrokate kotki, żabki, bociany, grzybki i krasnale w polskich ogrodach.

Bulwary wiślane w Warszawie

Bulwary wiślane wreszcie zostały otwarte. Mamy kolejny wyremontowany kawałek miasta na europejskim poziomie. Nie zapomniano również o zieleni, której mamy w mieście ciągle mało.

Beton w ogrodzie – murki, ściany, rzeźby, nawierzchnie

Beton to materiał, który stosuje się głównie w ogrodach nowoczesnych. Betonowe donice, betonowe nawierzchnie, murki, siedziska, a nawet całe ściany pięknie kontrastują z soczystą zielenią roślin. Niestety w Polskich ogrodach beton wciąż przegrywa z wszechobecnym drewnem.

Tujki chujki – zmora polskiego krajobrazu

Tuja odmiany Szmaragd to zdecydowanie najpopularniejsza roślina ogrodowa w Polsce. Są wszędzie: w ogrodach przydomowych, na balkonach, w parkach, na wsi, w przestrzeni miejskiej, a nawet w lesie. Niestety w większości miejsc pasują jak pięść do nosa, nachalnie ingerując w krajobraz.

Dlaczego polskie ogrody są brzydsze niż zagraniczne?

Ładny ogród przy każdym domu, piękne kompozycje roślinne, najlepsze materiały, dobra architektura – tak wyglądają ogrody w Holandii, Niemczech, Francji, Anglii. W Polsce niestety królują plastikowe płotki, tuje, kolorowe figurki i morze pelargonii. Dlaczego tak jest?

Gardenia 2014 – targi ogrodnicze w Poznaniu, na które nie jadę

Odbywające się co roku w Poznaniu targi ogrodnicze Gardenia to drugie obok wystawy „Zieleń to życie” najważniejsze wydarzenie branżowe w roku. Czy warto tam jechać? Nie wydaje mi się.

Do pracy rodacy… u ogrodnika Tomka – poszukujemy projektantów zieleni do naszego zespołu

Jest luty, w opinii przeciętnego zjadacza chleba pracownicy firmy ogrodniczej powinni wygrzewać się w ciepłych krajach. A jednak tak nie jest. Po nocach projektujemy, kosztorysujemy, ustalamy harmonogramy prac, jeździmy do klientów, którzy już pytają o urządzenie zielonego dachu, tarasu czy (nie, to nie pomyłka) zieleni we wnęce pod szafą. Tomek, ja (menadżer od ogarniania świata) […]

Jak wybrać architekta krajobrazu? Młodego, czy z wieloletnim doświadczeniem?

Jak wybrać projektanta ogrodu? Takie pytanie stawiamy sobie, gdy chcemy zagospodarować ogród. Gdzie go szukać? Który jest drogi, a który tańszy? Czy wybrać młodego architekta, czy firmę z wieloletnim doświadczeniem?

Konkurs dla młodych projektantów zieleni i studentów architektury krajobrazu

„Hortiterapia – Idealny Ogród Terapeutyczny” – to konkurs organizowany przez firmę Grüne Haus, mający na celu propagowanie idei hortiterapii, czyli terapii ogrodem.  Zaprojektuj nowy ogród terapeutyczny pod Wyszkowem, zdobądź uznanie znakomitego jury i wygraj ciekawe nagrody.

OGRÓD – Zielony design – targi dla miłośników zieleni – Szczecin 2012

14. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu „OGRÓD – Zielony design” to wydarzenie jakiego nie powinni opuścić miłośnicy ogrodów. Odbędą się one w Szczecinie w dniach 20-22 kwietnia br., na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Każdy znajdzie w nich dla siebie coś interesującego.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.