Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

Zrób to sam

Postów w kategorii: 27

Jak zrobić karmnik dla ptaków z pomarańczy?

Budowa prostego karmnika może być świetną zabawą dla dzieci. Przy okazji można połączyć przyjemne z pożytecznym i nauczyć dzieci jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą.

Niteo – elektronarzędzia z Biedronki – Czy warto kupić? (wiertarka z akcesoriami za 99 złotych, multiszlifierka za 59)

Kilka dni temu otrzymaliśmy paczkę z 2 narzędziami: wiertarką udarową oraz tzw. multi-szlifierką. Oba narzędzia marki Niteo, dostępne są (dokładnie od dziś) tylko w sieci dyskontów Biedronka. Jakie są nasze wrażenia?

Palety w ogrodzie – inspiracje, zdjęcia, porady

Meble z palet, zielone ściany z palet, stoliki, siedziska, leżaki, a nawet większe konstrukcje, jak altany to tylko niektóre pomysły, które możemy wykorzystać w swoim ogrodzie. Recykling ogrodowy jest w ostatnich latach coraz bardziej popularny, a to głównie dzięki ogólnej modzie na bycie ekologicznym.

Jesienny balkon – metamorfoza w mieszkaniu znanego poety

Pamiętacie nasz konkurs, w którym do wygrania była metamorfoza balkonu? Przyszła pora na zaprezentowanie jesiennego balkonu Pani Sylwii. Balkon to niezwykły pod wieloma względami.

Metamorfoza altany, czyli jak odnowić stary grat

Jak odnowić altanę? Wspólnie z serwisem Wkręceni w Dom zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania była całkowita metamorfoza altany ogrodowej. Wygrała Pani Justyna z podwarszawskiego Piaseczna. Jesteście ciekawi jak zmieniła się zaniedbana altana?

Opony w ogrodzie – oryginalne kwietniki

Setki razy widzieliśmy stare opony samochodowe wypełnione ziemią i obsadzone kwiatami. Stoją przy zajazdach, w wiejskich ogródkach, w starych parkach. Jedno jest pewne: wyglądają brzydko. Można jednak z opony zrobić prawdziwe cudo tworząc oryginalny kwietnik.

Zrób to sam: żyrandol ogrodowy

Żyrandol w ogrodzie? Tak, to świetny pomysł na oryginalną ozdobę. Żyrandol nadaje elegancji. Można go powiesić nad stołem na tarasie, a nawet na drzewie! 

Niewielka sadzawka z fontanną

Jak powszechnie wiadomo, woda to życie, dosłownie i w przenośni. Ogród, jako przestrzeń do życia dla roślin i zwierząt, jako miejsce pracy, wypoczynku, spotkań, jako salon w okresie od wiosny do jesieni dla ludzi też potrzebuje wody. Nie tylko wody rozumianej ściśle w kategorii pokarmu, ale wody, jako szeroko rozumianego elementu nadającego niepowtarzalności, uroku i […]

W cieniu, pod krzewami – rabata

Cień w ogrodzie z reguły nie jest zjawiskiem pożądanym. Niektórym kojarzy się z przerzedzonym trawnikiem, innym z przestrzenią porośniętą jedynie przez mech. Jeśli dodać do tego bezpośrednie sąsiedztwo drzew, czy krzewów niemożliwym wydaje się zaaranżowanie w nim ciekawej, roślinnej kompozycji… ale czy oby na pewno?

Wygodna alejka

Po deszczu woda nie podmywa alejki nie jest ślisko, a więc mamy zapewnione bezpieczeństwo (szczególnie jak się ma dzieci) oraz wygodę. Ścieżka jest eko, ponieważ materiały są ekologiczne.Alejka ułatwia poruszanie się po zawilgoconej powierzchni.  Praktyczne i niedrogie elementy potrzebne do wykonania (kamienne bloki oraz żwirek ozdobny) czynią ten projekt tanim, ładnym, użytecznym i estetycznym.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.