// archives

Rośliny

Postów w kategorii: 102

Trawa dla kota – jaka najlepsza?

Wiele osób pyta mnie o trawę dla kota, dlatego postanowiłem zainteresować się tym tematem. Dlaczego koty jedzą trawę? Jak ona wpływa na zdrowie kota? Jaka jest najlepsza trawa? Postaram się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Jakie kwiaty do łazienki?

Jakie wybrać rośliny do łazienki? Czy poradzą sobie w warunkach jakie tam panują? Czy duża wilgotność i wysokie temperatury nie spowodują, że rośliny nie będą się dobrze czuły w łazience?

Niebieski ogród – inspiracje, zdjęcia, niebieskie rośliny

Kolor niebieski nie często jest tym, który dominuje w polskich ogrodach. Jest uważany za odważny i jak na razie nie może konkurować z popularnym różem, czy żółtym. Za granicą jest wręcz przeciwnie.

Jakie kwiaty na walentynki, gdzie kupić, za ile, jaki kolor wybrać?

Walentynki – dzień zakochanych. Święto, którego samotni nienawidzą, ale jednak zdecydowana większość je uwielbia. To dobry moment, aby cały dzień poświęcić swojej drugiej połówce. Tak wiem, tak powinno być codziennie, ale wszyscy wiedzą, że rzeczywistość jest inna.

10 najładniejszych pnączy

Pnącza to rośliny, które bardzo lubię, gdyż oprócz swej urody mają wiele praktycznych zalet. Niestety nie widuję ich w ogrodach tak często, jakbym chciał, ale mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu szybko się to zmieni. Co nam w ogóle dają pnącza?

Brzozy – najładniejsze odmiany

Jeśli ktoś dokładnie śledzi nasze działania, to z pewnością zauważy, że rośliną która bardzo często pojawia się w naszych realizacjach jest brzoza.

Jesienne kwiaty w ogrodzie – co kwitnie tuż przed zimą?

Jesień to pora roku, która wielu osobom kojarzy się z szaroburym ogrodem, w którym jedynym kolorem są liście przebarwiających się drzew i krzewów. Popularne kwiaty ogrodowe kończą kwitnienie, a ogród przygotowujemy do zimy. Jednak nawet jesienią ogród może tonąć w pięknych kwiatach.

Wybierz Roślinę Roku 2013 i wygraj wejściówki na ‘Zieleń to Życie’, katalogi róż i inne nagrody!

Już w ten weekend spotkamy się na wystawie „Zieleń to Życie”. Macie niezwykłą szansę stać się jej częścią. Wspólnie wybierzemy złoty, srebrny i brązowy medal czytelników mojego bloga.

Rośliny odchudzające

Jak schudnąć? Większość z nas zadawała sobie to pytanie stając na wagę. Kilogramy przybywają, a my nie dajemy rady się ich pozbyć. Ja również miałem kiedyś problem z nadwagą, ale udało mi się zrzucić 30 kilogramów w pół roku.

10 najpiękniej pachnących roślin

Zapach w ogrodzie to coś o czym często zapominamy projektując i urządzając ogród. Niesłusznie, gdyż oprócz widoku, zapach dostarcza nam nowych wrażeń, które czasem są tak silne, że nawet niepozorna roślina o mało atrakcyjnych kwiatach jest dla nas najpiękniejsza ze względu na aromat, który roztacza dookoła.

O mnie…

Ogrodnik Tomek w telewizji

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ogrodnikiem Tomkiem - zapisz się na newsletter. Aktualne artykuły i kalendarz ogrodnika na bieżąco na Twoją skrzynkę. Nie zapomnisz o niczym!

Po zapisaniu się sprawdź pocztę i potwierdź zapis.