Parse error: syntax error, unexpected '.' in /wp-content/plugins/wysija-newsletters/index.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code(4) : eval()'d code on line 1
Rośliny | Ogrodnik Tomek
// archives

Rośliny

Postów w kategorii: 104

Barwinek – najpopularniejsza roślina zadarniająca

Barwinek pospolity to jedna z popularniejszych roślin okrywowych w polskich ogrodach. W ostatnich latach architekci krajobrazu zaczęli ją często używać nawet w zieleni miejskiej, co mnie bardzo cieszy.

Żywopłot z bluszczu – inspiracje podpatrzone za granicą

Bluszcz pospolity, czyli Hedera Helix to popularne w Polsce pnącze. Porasta ogrodzenia, ściany, doskonale sprawdza się również jako roślina zadarniająca. Jakie było moje zdziwienie, gdy za granicą zobaczyłem żywopłoty właśnie z bluszczu.

Trawa dla kota – jaka najlepsza?

Wiele osób pyta mnie o trawę dla kota, dlatego postanowiłem zainteresować się tym tematem. Dlaczego koty jedzą trawę? Jak ona wpływa na zdrowie kota? Jaka jest najlepsza trawa? Postaram się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Jakie kwiaty do łazienki?

Jakie wybrać rośliny do łazienki? Czy poradzą sobie w warunkach jakie tam panują? Czy duża wilgotność i wysokie temperatury nie spowodują, że rośliny nie będą się dobrze czuły w łazience?

Niebieski ogród – inspiracje, zdjęcia, niebieskie rośliny

Kolor niebieski nie często jest tym, który dominuje w polskich ogrodach. Jest uważany za odważny i jak na razie nie może konkurować z popularnym różem, czy żółtym. Za granicą jest wręcz przeciwnie.

Jakie kwiaty na walentynki, gdzie kupić, za ile, jaki kolor wybrać?

Walentynki – dzień zakochanych. Święto, którego samotni nienawidzą, ale jednak zdecydowana większość je uwielbia. To dobry moment, aby cały dzień poświęcić swojej drugiej połówce. Tak wiem, tak powinno być codziennie, ale wszyscy wiedzą, że rzeczywistość jest inna.

10 najładniejszych pnączy

Pnącza to rośliny, które bardzo lubię, gdyż oprócz swej urody mają wiele praktycznych zalet. Niestety nie widuję ich w ogrodach tak często, jakbym chciał, ale mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu szybko się to zmieni. Co nam w ogóle dają pnącza?

Brzozy – najładniejsze odmiany

Jeśli ktoś dokładnie śledzi nasze działania, to z pewnością zauważy, że rośliną która bardzo często pojawia się w naszych realizacjach jest brzoza.

Jesienne kwiaty w ogrodzie – co kwitnie tuż przed zimą?

Jesień to pora roku, która wielu osobom kojarzy się z szaroburym ogrodem, w którym jedynym kolorem są liście przebarwiających się drzew i krzewów. Popularne kwiaty ogrodowe kończą kwitnienie, a ogród przygotowujemy do zimy. Jednak nawet jesienią ogród może tonąć w pięknych kwiatach.

Wybierz Roślinę Roku 2013 i wygraj wejściówki na ‘Zieleń to Życie’, katalogi róż i inne nagrody!

Już w ten weekend spotkamy się na wystawie „Zieleń to Życie”. Macie niezwykłą szansę stać się jej częścią. Wspólnie wybierzemy złoty, srebrny i brązowy medal czytelników mojego bloga.

O mnie…

Ogrodnik Tomek w telewizji

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ogrodnikiem Tomkiem - zapisz się na newsletter. Aktualne artykuły i kalendarz ogrodnika na bieżąco na Twoją skrzynkę. Nie zapomnisz o niczym!

Po zapisaniu się sprawdź pocztę i potwierdź zapis.