Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

Rośliny

Postów w kategorii: 110

Miskanty – trawy ozdobne idealne do ogrodu i nie tylko

Miskanty to jedne z najpopularniejszych traw ozdobnych. Są mało wymagające i osiągają duże rozmiary, dzięki czemu chętnie są  sadzone na osiedlach. Co ciekawe, są ozdobne nie tylko latem, ale również zimą.

Najlepsze odmiany malin – jaką wybrać?

Maliny to jedne z najpopularniejszych krzewów owocowych, które Polacy kupują do swoich ogrodów. Podczas zakupów mamy ogromny wybór odmian: maliny czerwone, żółte, oraz czarne kuszą kolorowymi etykietami z dorodnymi owocami. Jakie maliny są najlepsze i które polecam?

Kiedy przycinać forsycję? Nigdy wczesną wiosną!

Forsycja to krzew, który znają wszyscy, gdyż rośnie prawie na każdym osiedlu, w większości ogrodów, możemy go też spotkać w przestrzeni miejskiej. Wydawałoby się, że nie ma nic trudnego w przycinaniu forsycji, dlatego co roku wczesną wiosną wkurza mnie widok przyciętych krzewów.

Kiedy i jak przycinać glicynię (wisterię)?

Przycinanie glicynii, znanej też jako wisteria jest czynnością, bez której nie możemy liczyć na obfite kwitnienie. Cięcie jest absolutnie konieczne, gdyż tylko wtedy pnącze zakwitnie. Kiedy przycinać? Jak przycinać?

Tujki chujki – zmora polskiego krajobrazu

Tuja odmiany Szmaragd to zdecydowanie najpopularniejsza roślina ogrodowa w Polsce. Są wszędzie: w ogrodach przydomowych, na balkonach, w parkach, na wsi, w przestrzeni miejskiej, a nawet w lesie. Niestety w większości miejsc pasują jak pięść do nosa, nachalnie ingerując w krajobraz.

Wybieramy „nowość roślinną 2014” – do wygrania książki „Rośliny do każdego ogrodu”

Podobnie jak w tamtym roku wybieramy wspólnie najlepszą nowość roślinną, jaka pojawiła się wtym roku w centrach ogrodniczych. Wśród głosujących na jedną z 8 propozycji rozlosujemy 3 egzemplarze jednej z lepszych pozycji wydawniczych, jakie pojawiły się na rynku. A już w czwartek – na wystawie „Zieleń to Życie” zwycięskie rośliny udekorujemy medalami.

Barwinek – najpopularniejsza roślina zadarniająca

Barwinek pospolity to jedna z popularniejszych roślin okrywowych w polskich ogrodach. W ostatnich latach architekci krajobrazu zaczęli ją często używać nawet w zieleni miejskiej, co mnie bardzo cieszy.

Żywopłot z bluszczu – inspiracje podpatrzone za granicą

Bluszcz pospolity, czyli Hedera Helix to popularne w Polsce pnącze. Porasta ogrodzenia, ściany, doskonale sprawdza się również jako roślina zadarniająca. Jakie było moje zdziwienie, gdy za granicą zobaczyłem żywopłoty właśnie z bluszczu.

Trawa dla kota – jaka najlepsza?

Wiele osób pyta mnie o trawę dla kota, dlatego postanowiłem zainteresować się tym tematem. Dlaczego koty jedzą trawę? Jak ona wpływa na zdrowie kota? Jaka jest najlepsza trawa? Postaram się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Jakie kwiaty do łazienki?

Jakie wybrać rośliny do łazienki? Czy poradzą sobie w warunkach jakie tam panują? Czy duża wilgotność i wysokie temperatury nie spowodują, że rośliny nie będą się dobrze czuły w łazience?

O mnie…

Ogrodnik Tomek w telewizji

Najpopularniesze

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ogrodnikiem Tomkiem - zapisz się na newsletter. Aktualne artykuły i kalendarz ogrodnika na bieżąco na Twoją skrzynkę. Nie zapomnisz o niczym!

Po zapisaniu się sprawdź pocztę i potwierdź zapis.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.