Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

Rośliny

Postów w kategorii: 121

Uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej

Borówka amerykańska zwana borówką wysoką jest krzewem owocowym, który każdy zna z przepysznych owoców. Sam uwielbiam borówkę amerykańską, dlatego zachęcam Was to jej uprawy we własnym ogrodzie. Jak pielęgnować borówkę amerykańską? Postaram się Wam podpowiedzieć.

Roślina roku czytelników Ogrodnika Tomka – Zieleń to życie 2016

Złoto, brąz i srebro zostało przyznane! To już czwarta edycja prestiżowego konkursu „Roślina roku czytelników Ogrodnika Tomka”, organizowanego podczas wystawy „Zieleń to życie”. Nagroda o tyle cenna, że przyznawana przez najznakomitsze jury, czyli Was czytelników.

Bodziszek – jak pielęgnować – najciekawsze odmiany

Bodziszki to jedne z najpopularniejszych bylin uprawianych w polskich ogrodach. Większość bodziszków dobrze radzi sobie z naszym klimatem i warunkami glebowymi. Byliny te możemy posadzić prawie w każdym zakątku ogrodu. Bodziszki są łatwe w uprawie i efektownie wyglądają przez cały sezon. 

Najładniejsze rośliny o czerwonych kwiatach – byliny

Czerwone rośliny w ogrodzie zawsze nadają mu wyrazistości. Jest wiele roślin o czerwonych liściach, które chętnie u siebie sadzimy, ale także kwiaty mogą wprowadzić do ogrodu czerwień. Kwitnących roślin o intensywnie czerwonej barwie wcale nie jest dużo. Zobaczmy najładniejsze byliny.

Storczyki ogrodowe – Obuwik uprawa, pielęgnacja i zastosowanie

Większość z nas ma w swoich domach storczyki. Wszyscy uwielbiamy te egzotyczne kwiaty. Ale czy istnieje możliwość uprawy takich egzotycznych kwiatów w ogrodzie ?? Odpowiedz brzmi TAK!!!!! Dowiedz się jakie gatunki z rodziny storczykowatych z powodzeniem możesz uprawiać we własnym ogródku.

Bambusy mrozoodporne w ogrodzie – uprawa i pielęgnacja

Bambusy to bardzo egzotyczne rośliny, które mogą dodać stylu nie tylko orientalnym ogrodom. Mrozoodporne odmiany bambusów są jeszcze mało znane w naszym kraju. Trzeba to zmienić !!! Dowiedz się jak uprawiać i pielęgnować te oryginalne rośliny.

Uprawa pomidorów w gruncie i w szklarni

Pomidory to jedne z najpopularniejszych warzyw. Przepyszne, soczyste z lekko słodkawym miąższem –  takie pomidory chcielibyśmy jeść. Ale czy tak smakują pomidory z supermarketu? Nie! Dowiedz się jak uprawiać pomidory pod osłonami oraz w gruncie.

Aktinidia, czyli mini kiwi – jak uprawiać?

Aktinidia zwana również mini kiwi jest mało znanym gatunkiem. Jej słodkie i soczyste owoce stają się jednak coraz bardziej popularne na polskim rynku owoców. Dowiedz się jak ją uprawiać, gdzie sadzić, kiedy przycinać, jak pielęgnować.

10 najładniejszych roślin kwitnących wczesną wiosną – byliny

Rośliny kwitnące wczesną wiosną to te, na które wszyscy najbardziej czekają. Po długiej ziemie, w czasie której nie mogliśmy podziwiać pięknych kwiatów w ogrodzie, pojawiają się pierwsze oznaki wiosny.

Uprawa winorośli – pielęgnacja, cięcie, najlepsze odmiany winorośli

Winorośl zna chyba każdy z nas. Zachwycamy się smakiem jej owoców – winogron, ale również i szlachetnym trunkiem jakim jest wino. Winorośl jest nie tylko pięknym pnączem, które obrasta stare domy i pergole. Jest to roślina dająca przepyszne i słodkie owoce. 

O mnie…

Ogrodnik Tomek w telewizji

Najpopularniesze

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ogrodnikiem Tomkiem - zapisz się na newsletter. Aktualne artykuły i kalendarz ogrodnika na bieżąco na Twoją skrzynkę. Nie zapomnisz o niczym!

Po zapisaniu się sprawdź pocztę i potwierdź zapis.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.