Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

Ogrody mniej i bardziej znane

Postów w kategorii: 32

Ogród botaniczny w Barcelonie – podróże ogrodnika Tomka cz. I – El Jardí Botànic de Barcelona

Ogród botaniczny w Barcelonie (JBB – Jardi Botànic de Barcelona) to jeden z ogrodów Europy, który musi zobaczyć każdy pasjonat ogrodnictwa. Nasza ubiegłoroczna wycieczka do stolicy Katalonii nie mogła odbyć się bez wizyty w tym niezwykłym połączeniu różnorodności botanicznej tamtego rejonu oraz odważnej architektury krajobrazu z ukochaną przeze mnie stalą corten w roli głównej.

Osiedle na Mokotowie – nasze realizacje

Osiedle, którym się zajęliśmy jest położone w okolicach ulicy Bluszczańskiej na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia się ono wśród okolicznych osiedli bogactwem zieleni, w której dominują byliny, a w szczególności wysokie trawy.

Rośliny na Wawelu – byliny kwitnące latem

Kilka godzin w Krakowie, więc co by tu zobaczyć? Padło na Wawel. Był to trafny wybór, bo czekały tam na mnie tysiące przepięknych, kwitnących bylin. Nie spodziewałem się, że na zamku znajdę takie cuda, więc niespodzianka była ogromna.

Najbardziej kreatywny ogród w Polsce

Wybrałem najbardziej kreatywny ogród w Polsce! Jest on wyjątkowy, królują w nim piękne rośliny, a właścicielka tworzy w nim niesamowite dzieła. 

Osiedle w Ząbkach (etap II) – nasze realizacje

Osiedle mieszkaniowe w Ząbkach pod Warszawą wyróżnia się wśród okolicznych budynków oryginalną zielenią, którą wykonaliśmy. Tysiące bylin oraz kwiatów cebulowych, a także zielone dachy to elementy zieleni, którymi chciałoby się pochwalić nie jedno osiedle.

15 stron ogrodniczych na Facebooku, które warto polubić

Każdy pasjonat ogrodnictwa ma na swoim Facebooku polubione strony ogrodnicze, które dostarczają mu codziennie dużą dawkę pięknych zdjęć, porad, informacji. Które strony warto jeszcze polubić?

Pszczoły na Pałacu Kultury – co Ty możesz zrobić dla pszczół [5 prostych kroków]

Pszczoły żyjące w miastach to w zagranicznych metropoliach coś normalnego. W Warszawie do tej pory było jedynie kilka uli, ale szybko się to zmienia i obecnie mamy ich kilkadziesiąt. Właśnie powstały nowe na dachu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

Bulwary wiślane w Warszawie

Bulwary wiślane wreszcie zostały otwarte. Mamy kolejny wyremontowany kawałek miasta na europejskim poziomie. Nie zapomniano również o zieleni, której mamy w mieście ciągle mało.

Park w Żelazowej Woli – wyjątkowy ogród przy dworku Chopina

Żelazową Wolę znają wszyscy, gdyż o miejscu urodzenia Fryderyka Chopina uczono nas już w szkole podstawowej. Prze wiele lat park był zaniedbany, ale w 2010 roku został zrewaloryzowany. Ostatnio postanowiliśmy się tam wybrać i sprawdzić, czy park w Żelazowej Woli jest rzeczywiście jednym z najpiękniejszych parków w Polsce.

Ogród Sanssouci w Poczdamie – nasza fotorelacja

Ogród Sanssouci w Poczdamie to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie w jakich byłem. Okazałe pałace, altany, fontanny, rzeźby, niesamowite widoki, piękne rośliny. Niemieckie ogrody to prawdziwe dzieła sztuki.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.