Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

Kalendarz ogrodnika

Postów w kategorii: 11

Sierpień w ogrodzie

Mamy lato, ogród pięknie wygląda, za oknem upały i najchętniej leniuchowalibyśmy w cieniu na leżakach. Pamiętajmy jednak, że nasze rośliny potrzebują opieki przez cały rok. Zwłaszcza latem trzeba być czujnym, gdyż szkodniki i choroby grzybowe atakują bardzo szybko.

Czerwiec w ogrodzie

Za oknem coraz cieplej…, zbliża się lato. Pracy w ogrodzie jest mniej, niż wczesną wiosną, ale nie można pozostawić ogrodu samego sobie. Choroby grzybowe i szkodniki zaczynają atakować nasze rośliny. Dbajmy o nie, gdyż przez chwilę nie uwagi można zniszczyć ulubione okazy. 

Maj w ogrodzie

Maj to miesiąc, w którym kwitnie mnóstwo roślin. Drzewa, krzewy, byliny, kwiaty cebulowe urzekają nas swoim pięknem. Zachwycając się widokiem naszego ogrodu, nie zapomnijmy, że potrzebuje on naszej pomocy. 

Kwiecień w ogrodzie

Nareszcie wiosna! Praca w ogrodzie ruszyły pełną parą, gdyż o tej porze roku nasz ogród wymaga najwięcej troski. Od tego, jak przygotujemy go wiosną, będzie zależał jego wygląd przez cały sezon. 

Marzec w ogrodzie

Marzec – śnieg stopniał, ptaki śpiewają, rośliny zaczynają wypuszczać pąki. Nadchodzi wiosna! Zanim się rozpocznie musimy wykonać w ogrodzie kilka zabiegów, które sprawią, że rośliny będą ładne przez cały rok.

Luty w ogrodzie

Wiosna tuż, tuż, już niedługo prace w ogrodzie rusza pełną parą. Pamiętajmy jednak, że także zimą, w lutym też jest co robić w ogródkach. 

Styczeń w ogrodzie

Czy mamy co robić w ogrodzie w środku zimy? Oczywiście, że tak. Pracy nie jest dużo, ale nawet w styczniu znajdzie się kilka czynności, które należy wykonać. Jakie?

Grudzień w ogrodzie

Grudzień, zima, biało za oknem, rośliny zimują. Nie robimy nic w ogrodzie i odpoczywamy do wiosny. Bzdura! W ogrodzie zawsze znajdzie się coś do zrobienia, zwłaszcza jeżeli nie wiele zrobiliśmy w listopadzie. Co robimy w grudniu?

Listopad w ogrodzie

Śnieg może spaść lada chwila, dlatego listopad to ostatni dzwonek na wykonanie jesiennych prac w ogrodzie. Co musimy zrobić w tym miesiącu?

Październik w ogrodzie

Nie wszyscy jeszcze zabrali się za jesienne porządki. Jeśli nie mieliśmy na nie czasu we wrześniu, to właśnie teraz w październiku jest ostatni moment na wykonanie wielu prac. Przymrozki już niedługo! Co powinniśmy zrobić w ogrodzie w październiku?

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.