Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

Bez kategorii

Postów w kategorii: 10

Najładniejsze ozdoby ogrodowe – Ogrodowe Perełki z Allegro cz. V

Ogrodowe ozdoby stawiają w naszym zielonym królestwie kropkę nad i. Dzięki nim w ogrodzie tworzy się niepowtarzalny klimat, jest on oryginalny i niepowtarzalny. Rzeźby, fontanny, figurki ogrodowe powinny znaleźć się w każdym ogrodzie.

Jak sadzimy borówki? – 2. film z nowego sezonu serii „Niech żyje ogród”

Sadzenie borówki amerykańskiej to wydawałoby się, że łatwa praca. Nie do końca, bo trzeba pamiętać o kilku zasadach, bez których posadzone borówki nie będą pięknie rosły i obficie owocowały. Jak prawidłowo posadzić borówkę amerykańską? O tym w odcinku poradnika „Niech żyje ogród”.

Choinki z dostawą do domu od ogrodnika Tomka [dostawa w Warszawie]

To już kolejny rok, jak Ogrodnik Tomek – najpopularniejszy w Polsce bloger ogrodniczy dostarcza Wam choinki. Świąteczne drzewka z dostawą na terenie Warszawy można już zamawiać na ten sezon! Zapraszamy :)

Uprawa winorośli – pielęgnacja, cięcie, najlepsze odmiany winorośli

Winorośl zna chyba każdy z nas. Zachwycamy się smakiem jej owoców – winogron, ale również i szlachetnym trunkiem jakim jest wino. Winorośl jest nie tylko pięknym pnączem, które obrasta stare domy i pergole. Jest to roślina dająca przepyszne i słodkie owoce. 

Niteo – elektronarzędzia z Biedronki – Czy warto kupić? (wiertarka z akcesoriami za 99 złotych, multiszlifierka za 59)

Kilka dni temu otrzymaliśmy paczkę z 2 narzędziami: wiertarką udarową oraz tzw. multi-szlifierką. Oba narzędzia marki Niteo, dostępne są (dokładnie od dziś) tylko w sieci dyskontów Biedronka. Jakie są nasze wrażenia?

Praca dla (perfekcyjnego) ogrodnika w firmie Ogrodnika Tomka /Warszawa/

Po raz kolejny poszerzamy nasz zespół. Tym razem poszukujemy ogrodnika.

Ambrowiec amerykański – najpiękniej przebarwiające się drzewo

Piękne liście, oryginalna kora, krwista czerwień jesienią, niezwykłe owocostany – ambrowiec amerykański to zdecydowanie jedno z piękniejszych drzew. Niestety jest rzadko sadzony w Polsce, ale czasem można go spotkać w ogrodach, a nawet przy ulicach.

Rośliny odchudzające

Jak schudnąć? Większość z nas zadawała sobie to pytanie stając na wagę. Kilogramy przybywają, a my nie dajemy rady się ich pozbyć. Ja również miałem kiedyś problem z nadwagą, ale udało mi się zrzucić 30 kilogramów w pół roku.

Konkurs dla młodych projektantów zieleni i studentów architektury krajobrazu

„Hortiterapia – Idealny Ogród Terapeutyczny” – to konkurs organizowany przez firmę Grüne Haus, mający na celu propagowanie idei hortiterapii, czyli terapii ogrodem.  Zaprojektuj nowy ogród terapeutyczny pod Wyszkowem, zdobądź uznanie znakomitego jury i wygraj ciekawe nagrody.

Krzewy i drzewa o czerwonych liściach – ogień w ogrodzie

Czerwone liście u roślin sprawiają, że rabaty w ogrodzie nabierają innego charakteru… ognistego. Czerwone rośliny zazwyczaj są perełką, najważniejszym punktem, ale czasem tworzą również całe kompozycje. Pamiętajmy, że kolory w ogrodzie to nie tylko kwiaty.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.