Wystawa i kiermasz storczyków 2012

Ogromne kolorowe kwiaty lub niewielkie, delikatne i subtelne. Na 5. Wystawie i kiermaszu storczyków zgromadzono niezwykłe okazy o przeróżnych kolorach, kształtach i rozmiarach. 

Wystawa odbyła się w dniach 2-4 marca w Warszawie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Rośliny były wyeksponowane w bardzo ładnych kompozycjach, które podkreślały ich egzotyczny wygląd. Znalazły się tu popularne phalaenopsisy i cymbidium, ale również okazy, których nigdy wcześniej nie widziałem. Jednym z najpiękniejszych storczyków była Medinilla magnifica o ogromnych różowych kwiatach. Moją uwagę zwrócił również Psychopsis Papino o bardzo niezwykłym kształcie kwiatu.

Podczas wystawy zwiedzający mogli kupić bardzo oryginalne orchidee, których nie można spotkać w sklepach i kwiaciarniach. Były okazy o dużych i kolorowych kwiatach, ale również takie, które zadziwiają nietypowym kształtem, czy zabarwieniem liści.

Do dyspozycji cały czas byli eksperci z Warszawskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei oraz Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków. Każdy mógł skorzystać z porad odnośnie pielęgnacji, chorób, szkodników. W sobotę można było wysłuchać prelekcji pana Piotra Dobrzyńskiego z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który opowiadał o najpopularniejszym storczyku jakim jest Phalaenopsis.

Storczyki można zakupić przez internet w sklepach:

Orchid Garden

Orchid Sklepik

Salon Orchidei

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z wystawy.

Autor: Tomasz Dominik Kok
Error: You must go to the admin section and set your Picasa Web Album Username in the Options section.

 

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Twoja ocena jest dla mnie bardzo ważna.
Ilość głosów: 1 Ocena: 1]

One thought on “Wystawa i kiermasz storczyków 2012

  • 15 marca 2014 at 20:44
    Permalink

    Żałuję, że nie mogę być na takiej wystawie. Uwielbiam te rośliny, mam ich aż 13 w domu, każdy inny. Kocham je i z przyjemnością czytam twoje porady na ich temat. Pozdrawiam serdecznie 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *