Polecamy z Sadowniczy.pl:

Porady

Uprawa warzyw do góry nogami – Topsy Turvy

Do góry nogami? Ale po co? Czy to tylko takie dziwactwo? Otóż nie. Uprawa warzyw do góry nogami ma wiele zalet, dlatego warto spróbować i przekonać się, czy ma to sens.

Uprawa warzyw do góry nogami może spodobać się osobom, które nie posiadają ogrodu lub ogród jest na tyle mały, że nie znajdzie się w nim miejsce na warzywnik. Rośliny w niewielkich donicach można powiesić  na balkonie, czy też w ogrodzie na tarasie. Nie zajmują dużo miejsca i są bardzo dekoracyjne.

Warto spróbować tej metody jako alternatywy dla tradycyjnej uprawy. Może się okazać, że zbiory będą większe i smaczniejsze. Dlaczego tak się dzieje? Grawitacja ściąga szybciej wodę i składniki odżywcze bezpośrednio z korzenia do owoców, co daje cudownie dojrzałe warzywa! Ponadto nie trzeba tracić czasu na pielenie zachwaszczonych grządek.  Choroby grzybowe i szkodniki będą miały znacznie utrudnione zadanie, aby przedostać się na warzywa. Rośliny będą zdrowsze, gdyż ograniczymy pryskanie. Dzięki temu, że rośną one w donicy, słońce łatwiej ogrzewa korzenie, dzięki czemu  rozwijają się  szybciej. Trzeba tylko pamiętać o regularnym podlewaniu.

W ten sposób można uprawiać m.in. pomidory, paprykę, ogórki, cukinię, ale nie tylko warzywa, bo i truskawki, poziomki. Niestety gotowe doniczki są trudno dostępne, ale warto pokombinować i przerobić zwykłą doniczkę lub butelkę, tak aby można było w niej uprawiać rośliny do góry nogami.

Gdzie kupić?

sklep internetowy Weltbild

– Allegro, hasło w wyszukiwarce: planter

Autor: Tomasz Dominik Kok

Zobacz również:

Oryginalne choinki Michaliny
Budki lęgowe dla ptaków
Biały osad w doniczce - co to jest i jak się go pozbyć? (pytania czytelników)
Nawożenie obornikiem - czy lepsze od nawozów sztucznych?

Dyskusja

komentarze 2

  1. bardzo ciekawe,muszę spróbować takiej uprawy

    Dodany przez użytkownika: proand | 7 lutego 2014, 08:28

Skomentuj

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.