Polecamy z Sadowniczy.pl:

Dekoracje ogrodowe

Domek ogrodowego skrzata

Podobno w każdym ogrodzie żyją skrzaty. Gdy nie patrzymy pomagają nam w codziennych ogrodowych pracach. Bajki? Może i tak, ale warto przenieść trochę fantastyki do własnego ogrodu.

Bardzo lubię takie dekoracje, które nie rzucają się w oczy, a goście dostrzegą je dopiero po dłuższym pobycie w ogrodzie. Przy każdej wizycie mogą odkrywać coraz to nowe niespodzianki, które są ukryte za krzewem, czy też pod drzewem.

Drzwiczki ogrodowego skrzata można wykonać samemu. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Montujemy je na pniu drzewa, które będzie domem naszego ogrodowego pomocnika. Można również wybudować niewielki domek, który postawimy pod konarem drzewa.

Nie możemy jednak przesadzić z rozmiarami i wyeksponowaniem domku. Nie może on się rzucać w oczy. Warto go obsadzić niewielkimi bylinami, a pień drzewa mchem lub bluszczem, tak aby całość wyglądała bardzo naturalnie. Nie przesadźmy, bo w naszym ogrodzie będzie więcej kiczu niż tajemniczości.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Domek ogrodowego skrzata
     


Zobacz również:

Najładniejsze huśtawki ogrodowe
Nowoczesny pojemnik na deszczówkę (dostępny w Polsce)
Baner materiałowy - nietypowa osłona balkonowa
Najładniejsze nowoczesne warzywniki

Dyskusja

komentarze 3

 1. Domki są cudowne :) Jestem wychowana na bajkach i baśniach (tych prawdziwych, nie z kaczorem Donaldem) i skrzaty są mi bliskie. Właśnie przygotowuję się do założenia ogrodu i ten pomysł będzie na pewno w nim zrealizowany, a że lubię coś tworzyć lub odtwarzać, chętnie samodzielnie wykonam bajkowe siedlisko – dziękuję za pomysł :)

  Dodany przez użytkownika: MalgAna | 13 marca 2012, 09:21
 2. Fantastyczne! Po prostu bomba!
  Dzięki za pomysł!

  Dodany przez użytkownika: monia | 10 lutego 2012, 11:23
 3. Piękne i pomysłowe są te domki,wiosną lub latem,kiedy będę miała więcej czasu spróbuję takie coś zrobić we własnym ogrodzie.w każdym razie pomysł b.dobryi efektowny,bez kiczu!

  Dodany przez użytkownika: mazda | 30 stycznia 2012, 11:49

Skomentuj

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.