Polecamy z Sadowniczy.pl:

Ogrody mniej i bardziej znane

Najładniejsze ogrody: trujący ogród Alnwick

Alnwick Garden to jeden z najbardziej oryginalnych ogrodów na świecie. Znajduje się w północnej Anglii. Swoją niezwykłość zawdzięcza części o nazwie Poison Garden czyli trujący ogród. Dlaczego? Dlatego, że w tym ogrodzie rosną same trujące rośliny.

Już przy głównej bramie możemy się domyśleć, że nie jest to typowy ogród. Wielka trupia czaszka i napis: „Te rośliny mogą zabić” sprawiają, że ogród troszkę przeraża. Nie można po nim chodzić bez wyszkolonych strażników. To nie żarty! niektóre rośliny na prawdę mogą zabić.

Jest tu cała masa trujących roślin, które znajdują się również w naszych ogrodach. Np. taki rącznik pospolity. Ma bardzo ładne czerwone owoce, którymi z chęcią pobawiłyby się nasze dzieci. Ale kto wie, że jeden taki owoc to dawka śmiertelna dla człowieka?

W ogrodzie tym oprócz roślin trujących znajdziemy także rośliny halucynogenne oraz narkotyczne. Niektóre są posadzone za kratami tak aby nikt ich nie zerwał. Są tu trujące muchomory, marihuana, a nawet kokainowiec.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Trujący ogród Anwlick


Zobacz również:

Najciekawsze ogrody do zwiedzania w Polsce
Bosco Verticale - pionowy las na wysokości
Plac Grzybowski w Warszawie - zielone płuca wśród wieżowców
Nasza prezentacja z podróży ogrodniczych na Gardeni - wygraj książki i wejściówki na targi

Dyskusja

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu...

Skomentuj

O mnie…

Ogrodnik Tomek w telewizji

Najpopularniesze

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ogrodnikiem Tomkiem - zapisz się na newsletter. Aktualne artykuły i kalendarz ogrodnika na bieżąco na Twoją skrzynkę. Nie zapomnisz o niczym!

Po zapisaniu się sprawdź pocztę i potwierdź zapis.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.