Polecamy z Sadowniczy.pl:

Ogrody mniej i bardziej znane

Najładniejsze ogrody: Keukenhof Garden – tulipanowy raj

Keukenhof Garden to jeden z tych ogrodów, który każdy ogrodnik powinien chociaż raz zobaczyć. Znajduje się w Holandii – kraju tulipanów, dlatego właśnie tulipany grają w tym ogrodzie główną rolę.

Jest to ogród nr 1 na mojej liście ogrodów do zwiedzenia. Tulipany to jedne z moich ulubionych kwiatów, dlatego tak bardzo chciałbym zobaczyć to cudo. Póki co próbuję w swoim ogrodzie stworzyć mały Keukenhof sadząc co roku coraz to więcej cebulek kwiatowych.

Widoki jakie tam można zobaczyć są na prawdę oszałamiające. Co roku w ogrodzie można zobaczyć ponad 7mln kwiatów. Tak, to nie żart. 7 milionów! Samych tulipanów jest ponad 4,5mln. A to wszystko na 32 hektarach powierzchni. Jest tu 15km tras turystycznych. Kto nie da rady ich zwiedzić pieszo może wypożyczyć rower.

Kwiaty są sadzone dużymi grupami tworząc piękne kolorowe plamy. W ogrodzie znajduje się aż 1600 różnych odmian, które mają nie tylko przeróżne kolory, ale także różnorodne kształty. Odmian tulipanów jest ok. 100. Ogrodnicy wykonują z nich niesamowite kompozycje, a nawet obrazy. W ogrodzie znajduje się także ponad 2500 drzew w 87 gatunkach, które w połączeniu z tulipanami, strumieniami i jeziorami tworzą na prawdę bajkowe krajobrazy.

Co roku w ogrodzie organizowana jest parada kwiatowa, na którą warto się wybrać. Jest tu także wiele innych atrakcji, takich jak wystawa rzeźb, ogród historyczny, ogród dla dzieci, pawilony z wystawami. Można również pospacerować po wielkim polu miliardów tulipanów, znajdującym się obok ogrodu.

Ogród jest otwarty tylko przez 2 miesiące w roku od połowy marca do połowy kwietnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie ogrodu:  http://www.keukenhof.nl

Autor: Tomasz Dominik Kok

Keukenhof Garden – tulipanowy raj
 


Zobacz również:

Sadzenie tulipanów - tajniki prawidłowej uprawy
Wycinka drzew w Ogrodzie Krasińskich - o co ta afera?
Znajdę najładniejszy balkon i ogród w Polsce! [konkurs]
Rośliny na Wawelu - byliny kwitnące latem

Dyskusja

komentarze 2

  1. Ogrody i kwiaty są ładne . Można po nich spacerować kilka lub kilkanaście minut lub godzin . Można je również kupić lub dostać i wstawić do wazonów lub zanieść znajomym .

    Dodany przez użytkownika: Giers | 1 lipca 2016, 21:50
  2. To widoki są przepiękne, sama bym chciała mieć choć cząstkę na swoim podwórku.

    Dodany przez użytkownika: AGA | 29 czerwca 2012, 19:37

Skomentuj

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.