Polecamy z Sadowniczy.pl:

Porady

Rzeźby ogrodowe – kropka nad i

Gdy mamy już pięknie urządzony ogród pełen roślin, najwyższy czas aby zadbać o postawienie kropki nad i. Rzeźby ogrodowe mogą nadać ogrodowi elegancji, tajemniczości, a nawet humoru. Wszystko zależy od tego jaką rzeźbę wybierzemy. W sklepach znajduję się oczywiście wiele kiczowatych pseudo-rzeźb, które nie mają nic wspólnego z elegancją. Zachęcam jednak wszystkich do zaproszenia do swojego ogrodu sztuki. Nada ona naszemu roślinnemu rajowi niesamowitego klimatu.

Rzeźby warto ustawiać w miejscach, gdzie są większe powierzchnie roślin o podobnej barwie. Taka rzeźba o kontrastującym kolorze (biała rzeźba pośród ciemnej zieleni) przełamie monotonię roślin, które staną się dla niej ozdobną otoczką.

Gdy, mamy duży ogród, warto postawić na jego końcu rzeźbę. Przyciągnie ona uwagę i sprawi, że będzie się nam chciało pójść nawet w najodleglejszy kąt ogrodu. Można również zadbać o to, aby po dojściu do rzeźby mieć kolejny ciekawy obiekt w zasięgu wzroku na drugim końcu ogrodu. W ten sposób zachęcamy siebie i gości do spacerowania.

Pamiętajmy jednak o umiarze. Takich ogrodowych rzeźb nie może być zbyt dużo, bo ogród to nie galeria sztuki. W małym przydomowym ogródku wystarczy jedna większa i jedna mała subtelna.  Nie przesadźmy również z rozmiarem. Rzeźba nie może zbytnio dominować nad roślinami.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Ogrodowa sztuka
 


Zobacz również:

Pielęgnacja trawnika - 7 kroków do gęstego, zielonego dywanu
Jak wysłać kwiaty przez Internet? - przesyłki kwiatowe
Bulwary wiślane w Warszawie
Co zrobić, gdy storczyk przekwitnie?

Dyskusja

1 komentarz

  1. Przecudne!

    Dodany przez użytkownika: js28 | 7 listopada 2011, 16:57

Skomentuj

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.