Polecamy z Sadowniczy.pl:

Porady

Kaptury ochronne z agrowłókniny

Kaptury ochronne są w sprzedaży od niedawna i zastępują tradycyjną agrowłókninę. Są wygodne, ale niestety drogie.

Tradycyjna agrowłóknina jest sprzedawana na metry i należy nią okręcać dookoła roślinę a następnie związywać sznurkiem. Często w zimie pod wpływem dużego wiatru i ciężkiego śniegu, zsuwa się ona z rośliny narażając ją na przemarznięcie. W dodatku gdy za oknem jest duży mróz to odkładamy „na poźniej” poprawienie okrycia pozostawiając roślinę na dłuższe działanie mrozu i wysuszającego wiatru.

Kaptury ochronne to worki zakładane od góry na roślinę i związywane u dołu zaciskającym się sznurkiem. Taka ochrona jest skuteczniejsza od tradycyjnej agrowłókniny, gdyż ryzyko zsunięcia się kaptura jest zerowe. Kaptur jest uszyty z agrowłókniny, więc przepuszcza wodę i promienie słoneczne.

Nowością są kaptury dwuwarstwowe. Są uszyte z dwóch warstw agrowłókniny między którymi znajduje się powietrze dodatkowo izolujące. Jest to ochrona dla najbardziej wrażliwych na przemarzanie roślin.

W sklepach możemy również kupić kaptury kolorowe z przyczepianymi oczami i buźkami, co sprawia że nasze rośliny wyglądają jak małe krasnoludki. Nie wszystkim się one podobają, ale zakładanie takich kapturków to doskonały sposób na zabawę dla dzieci na świeżym powietrzu.

Niestety wysoka cena kapturów sprawia, że więcej osób wciąż decyduje się na tradycyjną agrowłókninę. Rezygnując z kaptura okrywającego jedną roślinę możemy za tą cenę okryć kilka roślin zwykłą agrowłókniną.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Przeczytaj również:

Zobacz również:

Wiosenne opryski drzew owocowych - nie spóźnijmy się
Jak zwalczać mszyce w ogrodzie? - profilaktyka, preparaty naturalne i chemiczne
Barwy ogrodu - jak dobrać kolory roślin?
Gnojówka z pokrzyw, czyli ekologiczny nawóz pochodzenia roślinnego

Dyskusja

1 komentarz

  1. Zawsze można sobie uszyć takie kapturki :) ja właśnie na nadchodzącą zimę mam plan takie wykonać

    Dodany przez użytkownika: Iza | 27 września 2012, 06:37

Skomentuj

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.